Koeru Hooldekeskuse elaniku kunstiteosed jõuavad näitustele

Koeru Hooldekeskuse elaniku kunstiteosed jõuavad näitustele

Miniseriaalis “Kui vähe on õnneks vaja?”  näeb Viktori ning veel kahe kunstihingega mehe teekonda Kondase Keskusesse, kus asub autsaiderkunstnike näitus. Viljandis asuv Kondase Keskus on juba aastaid tegelenud autsaiderkunsti avastamata talentidega ning ka meie Viktoril oli suur au sel näitusel oma töid eksponeerida.

Viktor Novikov on väga andekas ja pühendunud kunstnik, kellele meeldib tegeleda voolimisega. Peamiselt meeldib talle voolida sõdureid, keda on juba terve armee jagu, sõdurid on mehe kinnitusel Eestit kaitsvast armeest. Viktori jaoks on voolimine väga loominguline töö ning tema tööd on väga värvikirevad.

Voolima hakkas Viktor juba viie aastaselt, mil ükskord leides tinasõduri, avastas ta et neid saab plastiliinist palju rohkem ning lõppkokkuvõttes tuleb ka odavam. Viktori sõnul võib ta mõnel päeval voolida lausa 30 sõdurit ning seejuures joonistada samal päeval veel  kümme pilti.

Oleme väga tänulikud ja uhked, et meie juures elavad nii andekad kunstnikud nagu Viktor.

Saatesarja saab järelvaadata SIIN.

Saade on valminud koostöös AS-iga Hoolekandeteenused, Sotsiaalministeeriumi ja OÜ-ga Miltton New Nordics. Saate valmimist toetas Euroopa Liidu Sotsiaalfond

Jaga teistega:
  •  
  •  
  •  
  •  


Skip to content