Paides võõrustasime sotsiaalministrit

Paides võõrustasime sotsiaalministrit

07.08.2020 külastasid peagi valmivat Paide linna Mündi üksust sotsiaalminister Tanel Kiik, keda saatsid Paide Linnavolikogu esimees Aivar Tubli ja sotsiaalministri nõunik Tarmo Kurves. Mündi majas hakatakse pakkuma erihoolekandeteenust psüühikahäirega inimestele, kes vajavad oma elu korraldamisel kõrvalist abi. Kuigi maja elanike vastuvõtuks veel päris valmis ei ole, tutvustasime ministrile plaanitavat elu- ja töökorraldust. Ühises vestlusringis maja töötajate ja SA Koeru Hooldekeskuse teenuste juhi Anneli Eelmaaga ja juhatuse liikme Terje Tederiga arutati deinstitutsionaliseerimise positiivseid külgi, võimalusi tõsta ühiskonna teadlikkust ja vähendada kogukondade hirme erivajadustega inimeste ees. Minister huvitus Mündi maja töötajate senisest töökogemusest ning rõõmustas, et kõigil silmad säravad ja entusiasmi tundub jätkuvat.
Külalised kinkisid uuele kodule ilusa hortensiataime, mille minister Tanel Kiik koos hooldekeskuse juhi Terje Tederiga mulda pani. Paide Mündi maja valmis AS Hoolekandeteenused tellimusel ning Koeru Hooldekeskus hakkab teenust osutama operaatorlepinguga.
Uue maja rahvas asus tööle juba 3. augustil, kõigepealt alustati põhjaliku koolitusega. Samuti külastati Pärnu Niidumetsa üksust, kus on sarnases majas teenust osutatud juba üle aasta ning kohtutakse  maja tulevaste elanikega.
Mündi majas on lahtiste uste päev 18.augustil, kell 13-15 ootame majaga tutvuma kõiki huvilisi.

Jaga teistega:
  •  
  •  
  •  
  •