Profisportlasest Eriolümpia sportlaste treeneriks.

Profisportlasest Eriolümpia sportlaste treeneriks.

Koeru Hooldekeskus peab oluliseks oma elanike füüsilist aktiivsust ja on aktiivne Eriolümpia Eesti Ühenduse liige. Meie elanikele viib liikumistegevusi ja vaimupuudega sportlaste treeninguid läbi  juba üle 4 aasta hooldekeskuses töötav Luca Faccio /Fotol koos meie sportlase Tõnisega/. Luca oli ühena delegatsiooni juhtidest kaasas ka  Eesti Eriolümpia võistkonnaga oma kodumaal, Itaalias Sansepolcros, kus  toimus 16. oktoobril Euroopa Eriolümpia ühendava korvpalliturniiri finaal. Tänases Itaalia ajalehes L`Arena ilmus temast lugu, kus räägitakse Luca teest Itaaliast Eestisse, profisportlasest erivajadusega inimeste treeneriks ja juhendajaks. Artiklis sõnab ta oma valikute kohta ise nii:  «Mind kutsuti treenima kognitiivsete puuetega sportlasi: suhetest nendega õppisin palju. Pühendan end neile inimestele kogu hingest, et neil oleks samasugused võimalused kui meil võistelda ja oma unistusi ellu viia”.

17.-25. juunini 2023 Saksamaal kavas olevaid Eriolümpia Maailmamänge (Special Olympics World Games) silmas pidades valmistab ta ette kaht Eesti sportlast, olles neile treeneriks ning igapäevatöös hoolitseb jätkuvalt Koeru Hooldekeskuse elanike heaolu eest.

L´Arena artikliga saab tutvuda siin:

https://www.larena.it/territori/bassa/cologna-veneta-luca-faccio-ex-ciclista-veronese-allena-disabili-in-estonia-1.9772088

 

Jaga teistega:
  •  
  •  
  •  
  •  


Skip to content