Robootikaring jätkab ka eriolukorras

Robootikaring jätkab ka eriolukorras

Koeru Hooldekeskuse päevakeskus astus käesoleva aasta alguses sammukese innovaatiliste tegevuste suunas, meie inimestel on võimalus osaleda robootikaringis. Ringi juhendaja on Lia Peets. Robootika on tuleviku ala ning selle põneva maailmaga tutvuda soovis koguni nii palju inimesi, et moodustasime kaks 8- liikmelist gruppi. Ringi tegevus toimub tavaoludes esmaspäeviti, korraga saab üks grupp meisterdada järjest kaks tundi, mis on piisav aeg, et mõni mudel valmis ehitada.

Esimestel kordadel õppisid ringis osalejad legoklotsidega erinevaid mudeleid ehitama jooniste järgi ning nüüd on lisandunud juba see, mis tekitab väga suurt huvi ja põnevust, kui mõni asi juba ka liikuma on hakanud. Liikuma hakkavad nad tahvelarvutis olevate programmide abil, mille seadistamisega saavad mõned meie elanikud juba ladusalt ka hakkama.

Robootikaringis osalejate sõnul on robootikaga tegelemine põnev ajaviide, nad tunnevad rõõmu pisikestestki edusammudest, saavad juurde enesekindlust ja kiidavad juhendajat, kes oskab nii hästi õpetada!

Eriolukorra piirangud on paraku seadnud piirangud ka kohtumistele juhendajaga, kuid Lia ei lase sellest end heidutada ja ideedest tal puudust ei tule. Esmalt on robootikaring saanud uue nime KHKmehkarid, sest kõik osalejad on väga südikad ja iga asja peale mihklid. Poisslapse nime ei saa ju tänapäeval panna grupile. Nii kasutatigi Lia sõnul sünonüümi, mille kõla oli innustav – mehka. Robootikast laenasime r tähe lisaks. Nime loomisel olid abiks meie elanikud Margus ja Kristel. KHKmehkaritel on lisaks nüüd olemas oma veebipõhine töökeskkond, kus on algatuseks informatsioon neljast erinevast võimalusest. Sellele tuleb jooksvalt lisa.

Lia julgustas meid Hooldekeskuses kutset KHKmehkaritega liituma jagama kõigile, kellel on igav, ning kes saab hakkama arvuti või tahvelarvutiga. Igaüks saab oma võimeid katsetada erineva tasemega tegevustes ja juhendajale tagasisidet anda. Nii ongi mehkarite ridades osalejaid nii erihoolekandeteenuste kui üldhoolduse klientide seast.

Meie täname Liat sellise arendava ja huvitava tegevuse meie elanikeni toomise eest ja et oled KHKmehkaritele toeks praegusel keerulisel ajal!

Jaga teistega:
  •  
  •  
  •  
  •