Sõbrapäev

Sõbrapäev

 

Valentinipäeva ajaloost

14. veebruar on valentinipäev ja sõbrapäev- traditsioon, mis sai alguse Luprecalia festivalist (500 a e.m.a)- paganlikust ja vabameelsest riitusest.

Romantilises mõttes, nagu ta meile täna rohkem tuntud on, loetakse selle traditsiooni alguseks 5 sajandit m.a.j. Siis nimetas paavst Gelasius selle päeva Valentini päevaks paavst Valentinuse auks, kuna ta oli ainus, kes laulatas paare salaja ning kinkis armunutele lilli. Tol ajal nimelt usuti, et vallalised mehed oleksid ideaalsed sõjaväelased.(sõltuvalt allikatest on Valentinipäeva kohta ka teistsuguseid legende :))

Eestisse jõudis see traditsioon 1980-ndatel aastatel lõpupoole meie põhjanaabrite juurest ning on ajas omandanud üha enam populaarsust.

Meelelahutust ka: järgnevalt on Teil võimalik veidi kaasa mõelda ja hiljem vaadata, kuidas läks, vastates küsimustele.

1) Ajaloost on teada, et naistel oli võimalus Valentinipäeval väljendada oma romantilisi tundeid, kandes üht kindlat eset. Kas selleks oli:

a) punane sall

b) südamete või punaste roosidega rätik

c) pitsilise äärega taskurätt

2) Arvatakse, et naised on suuremad romantikud ja nad peavad oma sõpru ning armsamaid tavaliselt meeles kaartidega, mehed eelistavad peamiselt lilli. Milline toode on meeste jaoks teisel kohal ?

a) kaart või kohvi

b) ehted ja juveelid

c) šokolaad

3) Valentinipäeva sümboolikaks on roosid, Amor/Cupido, süda jne. Süda on tuntud ka kui hinge, armastuse ja …. asupaigana

a) emotsioonide

b) kire

c) rõõmu

Vastused leiate siit: 1) c, 2) c ja 3) a

Vahvat, sõbralikku ja armastusväärset päeva kõigile.

Jaga teistega:
  •  
  •  
  •  
  •  


Skip to content