Üheskoos

Üheskoos

6.aprill on valge kaardi päev. Koeru Hooldekeskus on juba 4 aastat eesti Eriolümpia Eesti Ühenduse liige ning meie sportlased näidanud end võistlustel ikka võitjate ridades. Seekord kutsume koos kogu Eesti spordirahvaga toetama Ukraina sõjapõgenikke. Sõja tõttu on Ukrainast põgenenud rohkem kui 4 miljonit inimest, jättes raske südamega selja taha oma kodumaa ja endise elu. Nendest üle 28 000 sõjapõgeniku on leidnud ajutise pelgupaiga Eestis. Spordirahvana toetame nende siinviibimist ning soovime, et neid võetakse sõbralikult vastu.  EOK president Urmas Sõõrumaa sõnul on oluline, et Eesti spordirahvas näitab üles oma hoolivust. „Tänases maailmas maksavad ühed inimesed meie rahu eest oma elu hinnaga. Meie võimuses on leevendada nende valu ja kergendada kannatusi kasutada selleks kõiki maiseid võimalusi,” ütles Sõõrumaa. /Eesti EO/

Päeva tähistamise algatasid Rahvusvaheline Olümpiakomitee ja ÜRO nime all International Day of Sport for Development and Peace. See päev räägib sellest, kuidas sport suudab ühiskonda paremaks muuta – spordil on jõud inimesi ühendada, dialoogi arendada ning mõistmist ja hoolivust luua.

Miks valge kaart?

Päeva sümboliks on valge kaart – kui punane kaart tuleb spordis välja tõsise rikkumise eest, siis 6. aprillil näitavad spordiinimesed üle maailma valget kaarti, mis sümboliseerib tolerantsust, hoolimist ja positiivsust.

Olen Olümpiafänn

#üheskoos

Jaga teistega:
  •  
  •  
  •  
  •